Rudens pārgājiens

22. oktobrī Upesleju internātpamatskolas – rehabilitācijas centra 5.- 9. klašu audzēkņi audzinātāju un skolotāju pavadībā devās rudens pārgājienā „Iepazīsti Stopiņu novadu!”.
„Liepu” un „Bērzu” audzēkņu grupas iesildījās Upesleju „Svaiga gaisa fitnesa laukumā” un devās uz 1. Pasaules kara igauņu kapiem, kur tika nogrābtas lapas un iedegtas svecītes kritušo karavīru piemiņai. Pēc padarītā darba un klusuma brīža pārgājiena dalībnieki iemācījās un nodziedāja latviešu tautas dziesmas „Div dūjiņas gaisā skrēja” un „Es karā aiziedams”. Tas bija mazs, bet emocionāls brīdis. Pēc tam Mazās Juglas krastā tika iekurts ugunskurs un ceptas līdzi paņemtās desiņas.
„Ievu” un „Ozolu” audzēkņu grupas devās uz privāto Piemājas zoodārzu „Brieži”, kur apskatīja ponijus, dekoratīvos mājputnus, pundurkaziņas un aitiņas, trušus un vāverēnus, pundursivēnus un ēzelīšus. Audzēkņi noklausījās zoodārza saimnieces Signes intersantos stāstus par zoodārza veidošanos un  dzīvnieciņu nonākšanu tajā. Pēc interesntās ekskursijas zoodārza atpūtas vietā tika kurināts ugunskurs, ceptas desiņas un ēstas pusdienas.
Pēc pārgājiena audzēkņi bija patīkami noguruši, bet gandarīti par lietderīgi pavadīto laiku, padarīto darbu un jaunajiem draugiem privātajā zoodārzā.

Rakstu sagatavoja skolotāja Signe Sniedze

Paldies internāta grupu skolotājiem un ārpusstundu darba organizatorei Signei Sniedzei par rudens pārgājiena 'Iepazīsti Stop[iņu novadu " organizēšanu.

Direktore Irēna Frankoviča