Piedaugavas novada bērnu un jauniešu folkloras svētki

„Ar, Dieviņu, zirgu miju”

11. martā mūsu skolas 3. klases skolēni kopā ar skolotājām Edīti Gelmani, Baibu Miķelsoni un Signi Sniedzi devās uz Ikšķiles Tautas namu, lai piedalītos folkloras svētkos un novada skatē. Tajā piedalījās 8 folkloras kopas: Lielvārdes pamatskolas folkloras kopa AVOTIŅŠ, Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas folkloras kopa TĪNE, Allažu Tautas nama folkloras kopa TIPTAIŅI, Ropažu novada Zaķumuižas kopas OGLĪTE, Rīgas MAZIE SKANDINIEKI, Ikšķiles Brīvās skolas folkloras kopa, Katlakalna bērnu folkloras kopa un Upesleju internātpamatskolas folkloras kopa.
Svētku koncertam mūsu bērni kopā ar skolotājām bija sagatavojuši nelielu uzvedumu ar ticējumiem, pasākām un dziesmām par zirgiem. Galvenais mērķis bija dalība svētkos, bet tas vainagojās arī ar panākumiem, par kuriem visi bija priecīgi. Lai arī pirms uzstāšanās valdīja liels satraukums, skolas gods tika aizstāvēts godam, jo žūrija mūsu folkloras kopas priekšnesumu novērtēja ar 2. pakāpes diplomu.
Pēc koncerta sekoja pusdienu mielasts un radošās darbnīcas Tautas nama pagalmā: zirga apgleznošana, naudas kalšana, jautrās stafetes un vizināšanās ar zirgiem.
Pasākumu organizatore Signe Sniedze