Labinieku ekskursija uz Tallinu

Upesleju jaunieši dodas iepazīt Tallinu.

Solons kādreiz ir teicis, ka “mūžīgas jaunības gudrība ir katru dienu iemācīties kaut ko jaunu”. Tad nu saulainajā maija dienā 25  jaunieši no Upesleju skolas devās iepazīt Keilas ūdenskritumu, apskatīt Tallinu un izzināt Jūras muzeju.
Kā jau katru gadu, arī šajā mācību gadā spilgtākajiem šīs skolas audzēkņiem, kas pierādījuši sevi ar labām sekmēm un citiem panākumiem, tika piedāvāta iespēja doties ekskursijā. Šoreiz maršruts veda Igaunijas virzienā. Vispirms jaunieši tika apskatīja Keilas ūdenskritumu, kas pārsteidza ar  sešus metru augstumu un vairākus desmitus metru platumu un ļoti ainavisku vietu. Pēc tas skolēni devās aizraujošā ekskursijā pa Tallinas vecpilsētu - Ziemeļeiropā vislabāk saglabājušos viduslaiku pilsētu ar tās lepnajām gotiskajām smailēm, bruģakmeņu klātajām ielām un apburošo arhitektūru. Savukārt, Igaunijas Jūras muzejā, kas izvietots vēsturiskajā hidroplānu angārā ir ekspozīcija, kas sastāv no 200 īstiem eksponātiem: īsta zemūdene "Lembit", gadsimtu vecs ledlauzis "Suur Tõll", hidroplāns Short 184, vecākā Igaunijas izcelsmes kuģa vraks utt. Tieši šis muzejs jauniešus aizrāva visvairāk!
Pateicamies par lielisko iespēju izrauties no steidzīgās ikdienas un izzināt Igaunijas piedāvātās iespējas!

Fotoapskatu par ekskursiju skatīt - https://failiem.lv/u/dt43fzzw.