Labinieku ekskursija kopā ar LU Juridiskās fakultātes studentiem

Upesleju internātpamatskolas-rehabilitācijas centra labākie 23 skolēni 4.decembrī, internāta audzinātāju Ludmilas Šestakovas un Guntas Bruģētājas vadībā, devās ekskursijā uz Rīgu, kuru tradicionāli organizē LU Juridiskās fakultātes studenti. Lepojamies ar skolēniem, kuru sekmes 2014.gada decembrī augstākas par 6 ballēm

2.klase

2. Ignatjeva Amanda
3. Sapiega Megija
4. Izvekova Viktorija

Esam Gaismas pils 14. stāvā. Zem mums visa Rīga. Te notiek kāds pasākums; uzvalkos ģērbušies kungi un kundzes kavējas nopietnās sarunās ar kafijas tasītēm rokās. Izrādās – Rīgas Domes darbinieki te, virs pilsētas, spriež, kā pārvaldīt un savaldīt to Rīgu.
Uzmetu acis mūsu bērniem – viss kārtībā, klusi, pusčukstus, gar maliņu, viņi apskata Rīgu, cenzdamies netraucēt pieaugušajiem. Telpas malā stāv skaistas, antīkas klavieres, un mūsu gide drosmīgi aptaujā tuvumā esošās kundzes, vai kāda neprot uz tām spēlēt.  Viena prot gan, bet redzu, ka tā īsti negrib izklaidēt „ekskursantus”. Tomēr gide ir neatlaidīga, un uzstāj, ka visiem kopā jānodzied kāda dziesma.
Kundze pieiet pie klavierēm un uzsit pirmos akordus: Bēdu manu lielu bēdu.
Un mūsējie ievelk elpu un dzied. Skaisti, skaņi, braši – sastājušies pulciņā, līksmā korī.
Te. Virs Galvaspilsētas. Virs Rīgas.
   Redzu, kā pieaugušajiem mainās sejas izteiksmes, kā viņi saskatās un atzinīgi māj ar galvām, kā nopietnajās sejās parādās smaids. Pavadītāja improvizē aizvien jautrāk, sadzirdējusi dziedātāju prasmes.
       Dziesma galā – skan aplausi.
Nu visi ekskursijas dalībnieki varēs stāstīt savām mammām, pēc tam – saviem bērniem, mazbērniem un vēl tālāk: Reiz es stāvēju virs Rīgas, tuur, paaaašā Gaismas pils augšā, un dziedāju Rīgas kungiem....
   Mums ejot prom, vairākas reizes nākas atbildēt uz Jautājumu: - No kurienes jūs esat? Kas tā par skolu? No kādas domes?-
- Mēs esam no Upesleju internātpamatskolas – rehabilitācijas centra. No Stopiņu novada.
Jā. MĒS ESAM.
Paldies audzēkņiem, kuri visas ekskursijas garumā izturējās pieklājīgi, bija pacietīgi un ar godu uzturēja skolas prestižu.
Paldies visiem ekskursijas organizētājiem par saturīgo dāvanu.

Rakstu sagatavoja bibliotekāre Gunta Bruģētāja un direktores vietniece izglītības jomā Nelija Stauža