Labākie skolēni ekskursijā uz Igauniju

26. maijā 2.-9. klašu Upesleju internātpamatskolas skolas labākie skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Tartu zinātnes centru AHHAA.
Pēc trīs stundu brauciena un pievarētiem 230 kilometriem tika sasniegts AHHAA zinātnes centrs. Zinātnes centrs AHHAA ir Baltijas valstīs lielākais, kas aizraujošā veidā iepazīstina ar zinātni un tehnoloģijām.
Ēkas centrālā vieta ir apaļa zāle, kurā var noteikt ķermeņa temperatūru, priecāties par savu vai drauga skeletu, ņirbināt acis, iet pa kustīgo telpu, uzbraukt tornī ar trošu palīdzību. Šī zāle ir savienota ar vēl vairākām, kurās var izbaudīt gan ūdens bumbiņu priekus, iepazīt skudru ceļu un  slaveno cāļu mājvietu. Te ir arī slavenā spoguļviltība jeb "galva uz šķīvja" atrakcija un spoguļu labirints. Pāri visam, protams, ir neiztrūkstošais divriteņa brauciens pa gaisa trosi.
Katram AHHAA centra apmeklētājam bija dota iespēja  pašam darboties, pētīt un spriest. Pēc mūsu skolēnu aptaujas vislabāk patika Minhauzena tornis un Šanhajas māja.
Te -http://failiem.lv/u/ypuvszk - var apskatīt un lejuplādēt bildes.
Paldies visiem ekskursantiem par jauko un draudzīgo ceļojumu!

Skolotāja Dace Lielmane

Par AHHAA
AHHAA ir zinātnes centrs, kura galvenais uzdevums ir iepazīstināt zinātni plašam cilvēku lokam. Šobrīd mūsu AHHAA pasākumus ir apmeklējuši vairāk nekā 2 miljoni cilvēku visāsvecuma grupās. Galvenā metode ir "rokas-klāt" izstādes, bet ir iespējams darboties arī planetārijā, darbnīcās un zinātnes tēatrī. Skolām tiek piedāvātas arī dažādas mācību programmas. AHHAA gaida apmeklētājus visos vecumos, lai šeit pavadītu saturīgu un piedzīvojumu pilnu dienu.
AHHAA ir starptautiski atzīts sadarbības partneris vairākās organizācijās. Šodien AHHAA vada Ziemeļvalstu Zinātnes Centru Asociāciju (NSCF) un ir Eiropas Zinātnes Centru Organizācijas vadībā (ECSITE). Papildus tam, AHHAA darbojas arī Eiropas Zinātnes Festivālu Organizācijā (EUSEA) un Starptautiskajā Planetāriju Apvienībā.
AHHAA arī darbos vairākos starptautiskos projektos, kā piemēram, projektā PLACES, kas ietver sadarbību starp 69 dažādām Eiropas pilsētām un ir spēkā līdz 2014. gadam. Kā arī AHHAA piedalās projektā Foodweb, kas uz Baltijas jūras piemēra iepazīstina ar sakarībām starp cilvēku, pārtikas kvalitāti un vidi.
AHHAA zinātnes centrs uzsāka savu darbību kā Tartu Universitātes projekts 1997.gada 1. septembrī. Sākot no 2000.gada sākuma, AHHAA darbojās Tartu Tähetorn telpās. No 2009. gada atradās AHHAA Dienvidu centrā (Lõunakeskus), līdz šai dienai tur darbojas 4D piedzīvojumu kino. Arī Tallinas Brīvības laukumā darbojies AHHAA centrs no 2009-2013. 2011. gada 7.maijā AHHAA zinātnes centrs atvēra savas jaunās mājas durvis Sadama ielā 1. AHHAA misija ir vērtēt mācīšanos, piedāvājot atklāšanas prieku visiem. Ahhaa slogans ir: "Domāsim rotaļīgi!". Savas misijas izpildīšanai AHHAA maina mācīšanās vērtību nostāju; piedāvā motivāciju mūžu garai mācīšanās vēlmei un veido zinātnisku, uz zinībām balstītu, domāšanas veidu caur inspirējošu, piedzīvojumu pilnu pieredzi.