Ekskursija uz Valsts policijas Salaspils iecirkni

2015.gada 12.maijā 4.klases skolēni piedalījās ekskursijā uz Latvijas Republikas Valsts policijas Salaspils iecirkni sociālā pedagoga Jeļenas Borhovas un skolotājas Emeritas Ivdres pavadībā. Ekskursijas mērķis – veicināt skolēnu izpratni par savas rīcības tiesisko atbildību. Ekskursijas laikā skolēni tika iepazīstināti ar Valsts policijas iecirkņa ikdienas darbu – kā policija meklē cilvēkus, kuri pārkāpuši likumu (fotogrāfijas, fotoroboti, pirkstu nospiedumi utt.). Bērni apskatīja īslaicīgas aizturēšanas kameras. Policijas inspektore pastāstīja bērniem, kā policija meklē likuma pārkāpējus, kā viņus aiztur un cik ilgi viņi var uzturēties īslaicīgas aizturēšanas kamerās Salaspilī.
Arī bērniem tika dota iespēja atrast un identificēt pirkstu nospiedumus ar speciālā pulvera palīdzību. Bērni apskatīja “burvju čemodānu” ar pulveriem, otiņām, speciālām ierīcēm utt. – viss, kas palīdz policijas darbiniekiem izmeklēšanas procesā.

Skolēni piedalījās diskusijā - saikne starp indivīda rīcību un Valsts policijas funkcijām.

Ar interesi un prieku zēni un meitenes pielaikoja policijas darbinieku munīciju – bruņuvestes, ķiveri. Apskatīja pistoli, steku, vairogus, roku dzelžus u.c. (daži arī izmēģīnāja roku dzelžus uz savām rokām.
Tika dota iespēja pasēdēt policijas mašīnās.

Sociālais pedagogs Jeļena Borhova