Aprīlis - deju mēnesis

Aprīlis ir starptautiskās dejas dienas, kas tiek atzīmēta 29.aprīlī, mēnesis. Upesleju internātpamatskolā – rehabilitācijas centrā starptautiskās dejas dienas noskaņas radās jau februārī, kad sākās nopietna gatavošanās 8.aprīļa koncertam DEJO DEJU DAŽĀDI. Tas bija kā dejas dienas mēneša atklājējs jeb ieskandinātājs un arī deju skolotājas Baibas Miķelsones, kura šovasar absolvēs Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Deju un ritmikas skolotāju programmu, valsts eksāmens dejā.
Koncerts sniedza lielu baudījumu skatītājiem un neparakstāmu prieku un gandarījumu dejotājiem. Tas apvienoja dažādus deju stilus un dažāda vecuma dejotājus, tāpēc tas bija jo īpaši saistošs. Pēc koncerta šķita, ka sasniegts vairāk nekā cerēts – audzēkņi ne tikai redzēja kā dejo citi, bet saprata, cik daudz viņiem pašiem nozīmē deja.
Pavisam drīz uzreiz pēc koncerta jeb kā skolas direktore Irēna Frankoviča teica - mazajiem deju svētkiem – 1.-3. klašu dejotāji devās uz Mālpilī pārstāvēt savu skolu Pierīgas skolu tautas deju kolektīvu skatē. Arī šeit rezultāti bija labāki nekā gaidīti. Sīvā konkurencē ar ļoti labiem dejotājiem, sperot pirmo soli uz Skolu jaunatnes deju svētkiem 2015.gadā Rīgā, ieguvām II pakāpi. Šādā skatē ar vērtēšanu mazie dejotāji piedalījās pirmo reizi, tāpēc liels prieks par viņu sasniegumiem.
Gandrīz pirms pašas dejas dienas, 24.aprīlī 5. - 6. klašu deju grupa jau trešo gadu devās uz Carnikavu, lai piedalītos deju festivālā „Carnikavas ritmi 2014”. Šis gads bija pirmais, kad rādīt veda tik daudz priekšnesumu – vienu standartdeju (ča ča ča), vienu netradicionālo deju un vienu mūsdienīgu līnijdeju.
Bērniem šis pasākums jau kļuvis par tradicionālu un viņi katru rudeni vaicā : „Vai šogad brauksim uz Carnikavu?” Par šo jautājumu nemaz nav jābrīnās, jo pasākums pulcē ap 200 dejotāju no dažādām Latvijas vietām, tāpēc ir iespēja paskatīties kā dejo citi. Kā arī katru gadu rīkotāji rūpējas par pasākuma dažādību, pieaicinot dāžādus viesmāksliniekus – gan pazīstamus, bērnu un jauniešu iemīļotus mūziķus, gan profesionālus dejotājus, kas rāda paraugdemonstrējumos dažāda stila dejās.

Paldies skolotājai Baibai Miķelsonei par skaisto koncertu un iespēju mūsu skolēniem piedalīties Pierīgas skolu tautas deju kolektīvu skatēs. Direktore Irēna Frankoviča